Krbové vložky vhodné do akumulačních krbů

3.10. 2013

Dovolujeme si Vás informovat o nejnovějším produktu v našem sortimentu. Momentálně rozšiřujeme naši nabídku o krbové vložky vhodné pro akumulační krby.

Krby na bázi využívání akumulačního tepla se v posledních letech staly velmi populárními a vzhledem k tomu, že firma BeF Home, s.r.o., jakožto jeden z největších evropských výrobců krbových vložek, chce udržovat krok se současnými trendy na trhu s krby, zařazujeme do nabídky akumulační krby i my.

Co je to akumulační krb?

Akumulační krb je na první pohled možné poznat podle toho, že nemá vstupní a výstupní mřížky pro proudění konvekčního vzduchu, tak jak je tomu u klasického teplovzdušného krbu, kde je toto nutností. Obestavba akumulačního krbu je uzavřená a teplo se do místnosti dostává tím, že se naakumuluje materiál obestavby a ten potom předá teplo do místnosti sáláním. V případě akumulačních krbů se ke krbovým vložkám také používají akumulační prstence a tahové systémy, které jsou instalované na spalinové cestě. Krbové vložky jsou konstruovány tak, aby měly vysokou teplotu spalin a právě ze spalin se odebírá teplo, které se předá do prstenců a posléze přes obestavbu vysálá do místnosti. Konstrukce těchto krbových vložek umožňuje jejich použití v náročnějších teplotních podmínkách, které jsou v akumulačních krbech.

Akumulační schéma
Trend 8 Aku K
Akumulační schéma
Trend 8 Aku R

Velmi populární je rovněž jejich modifikace, a to krby kombinované – použita je akumulační krbová vložka a obestavba obsahuje mřížky se žaluzií. Díky nim se při roztápění krbu může pustit teplo do místnosti přes mřížky pro její rychlejší vytopení a potom, když už je teplota v místnosti dostatečná, se dá přejít na akumulaci.

Akumulační krbové vložky se těší své velké popularitě například díky tomu, že po dostatečném roztopení není nutné často přikládat, což je jednak pohodlnější na obsluhu a taky vzniká celková markantní úspora za paliva – krb sálá a dodává teplo do místnosti ještě delší dobu po posledním přiložení paliva.

Asi největším tahákem akumulačních krbů je typ produkovaného tepla. Na rozdíl od teplovzdušných krbových vložek totiž ty akumulační produkují teplo, které se od zdroje šíří rovnoměrně do všech směrů – díky tomu je teplota na stropu i při zemi vytápěného prostoru téměř identická. Navíc tento druh tepla neohřívá přímo vzduch, nýbrž předměty (až od těch je následně ohřívám vzduch). Mnoho odborníků tento způsob vytápění považuje za zdravější už jen proto, že při něm nedochází k víření a přesoušení vzduchu. Navíc na podobném principu funguje i vyhřívání slunečními paprsky. Nehledě na to, že z ohlasů zákazníků vyplývá to, že vyhřívání místnosti sáláním je rovněž příjemnější.

Co přesně zařazujeme do nabídky krbových vložek?

Do nabídky momentálně zařazujeme akumulační krbovou vložku Trend 8 AKU ve dvou modifikacích - Trend 8 AKU K Trend 8 AKU R. Krbová vložka Trend 8 AKU R je osazena adaptérem, který umožňuje instalaci akumulačních prstenců firmy ORTNER. Typ Trend 8 AKU K má otočnou kopulí, která umožňuje pohodlné napojení do tahového systému.

Oba modely jsou na špičkové úrovni stejně jako zbytek našich krbových vložek. Jako u všech krbových vložek naší nejmodernější řady Trend je tedy samozřejmostí příruba na přívod externího vzduchu, vyjímatelný rošt s popelníkem, deflektory a zazdívací rámeček. Po funkční stránce můžete očekávat rovněž stejně vysokou účinnost a čistotu spalování. U akumulačních krbových vložek je navíc již ve standartu dvojsklo.

Pevně věříme, že si naše nové krbové vložky oblíbíte.